• Oświetlenie drogi do Spa
  Oświetlenie drogi do Spa
 • Oświetlenie LED RGB
  Oświetlenie LED RGB
 • Liniowe oświetlenie LED
  Liniowe oświetlenie LED
 • Podświetlenie RGB grafiki
  Podświetlenie RGB grafiki
 • Oświetlenie LED RGB reklamy
  Oświetlenie LED RGB reklamy
 • Profil z diodami RGB
  Profil z diodami RGB

 

Klient:
Babor Beauty Spa

Lokalizacja:
ul. Sarmacka 6 lok. 2i, Warszawa

Opis:

 


Naszym zadaniem było oświetlenie ścieżki prowadzącej do Spa oraz podświetlenie wydruków reklamowych umieszczonych na czterech balkonach salonu. Kolor podświetlenia można zmieniać, zarówno ustawiając ręcznie wybraną barwę jak i w trybie automatycznych zmian z regulowaną prędkością. Wszystkie oświetlacze użyte w tej realizacji świecą się w danej chwili w tej samej barwie. Ponadto nad wejściem do salonu zamontowaliśmy dodatkowo mały oświetlacz LED świecący na biało.

 


Dane techniczne:

 


Do oświetlenia grafiki na balkonach użyliśmy skonstruowanych przez nas oświetlaczy zbudowanych ze specjalnych profili aluminiowych z soczewkowatymi osłonkami, dzięki którym światło pochodzące z diod RGB jest skupiane i lepiej oświetla powierzchnie z niewielkiej odległości. Do budowy opraw podświetlających dojście do salonu użyliśmy masywnych profili z grubą osłoną z PMMA, które są zhermetyzowane za pomocą silikonu.  Oświetlenie jest używane przez całą noc. Pobiera maksymalnie ok. 300W mocy, dla koloru białego. W trybach barwnych średni pobór mocy nie przekracza 50% poboru maksymalnego.

 


Dlaczego diody:

 

• Łatwość uzyskania i zmiany barwy:

 

Chipy LED nie pokryte luminoforem emitują światło niemal monochromatyczne, czyli jednobarwne. Użycie diod w trzech kolorach - czerwonym, zielonym i niebieskim. dzięki właściwościom ludzkiego wzroku i możliwości precyzyjnego regulowania jasności poszczególnych diod, umożliwia wytworzenie niemal dowolnej barwy. Taki sam mechanizm jest stosowany od dawna np. w kolorowych monitorach czy projektorach. Starowanie intensywnością sprowadza się do regulacji przepływu prądu przez diody co odbywa się najczęściej z użyciem sterowników PWM (ang. Pulse Width Modulation - modulacja szerokości impulsu).

 

• Możliwość stworzenia hermetycznych i wytrzymałych opraw:

 

Diody na taśmach zalanych silikonem i umieszczone w hermetyzowanych oprawach są bardzo odporne na złe warunki atmosferyczne - zarówno na deszcz jak i bardzo niskie temperatury. Diody, w przeciwieństwie do lamp wyładowczych lubią zimno - w niskich temperaturach mają nawet wyższą wydajność!

 

• Niskie zużycie energii:

 

Wszystkie oświetlacze w tej realizacji mają w sumie 22m długości a zużywają średnio tylko 150W.

 

• Bezpieczeństwo:

 

Niskie napięcie zasilania (12V) jest całkowicie bezpieczne dla klientów i przechodniów.