Klient:
Teatr Baj

 

Lokalizacja:
Warszawa, ul. Jagiellońska 28

 

Opis:

 

Najstarszy w Polsce, powstały w 1928 roku teatr nieustannie się zmienia - nie tylko wprowadza nowe spektakle do repertuaru, ale również stale unowocześnia swoje wnętrza. We foyer teatru klika lat temu zainstalowano sufit napinany z tworzywa DPS podświetlany świetlówkami kompaktowymi. Ten sposób podświetlenia zupełnie nie zdał egzaminu ze względu na problemy z równomiernością oświetlenia i awaryjność świetlówek. Naszym zadaniem było uzyskanie równomierności i dodanie oświetleniu magii poprzez umożliwienie zmiany jego barwy.

 

Dane techniczne:

 

Nad sufitem we foyer, który ma powierzchnię ponad 60 m2 zainstalowaliśmy 36 rolek 5-metrowych taśmy diodowej LED RGB. Instalację tworzy dodatkowo 6 zasilaczy i 6 wzmacniaczy sygnału sterującego, oraz sterownik RGB z pilotem radiowym. Łączna maksymalna moc (dla światła białego) zużywana przez tę instalację nie przekracza 500W.

 

Dlaczego diody:

 

• Możliwość uzyskania równomiernego oświetlenia na dużej powierzchni:

5-metrowe odcinki taśmy LED rozmieszczone co 20 cm dają całkowicie równomierne podświetlenie powierzchni DPS

 

• Niska awaryjność:

Do wymiany źródeł światła umieszczonych nad sufitem z DPS konieczny jest demontaż sufitu, co jest trudne logistycznie i kosztowne. Zastosowanie diod pozwoli solidnie zaoszczędzić na kosztach konserwacji oświetlenia


• Łatwość uzyskiwanie kolorów:

Taśma RGB w połączeniu z odpowiednim sterownikiem może być źródłem światła o dowolnej barwie z przestrzeni barw RGB