• Oświetlenie szyby <br> pod szafkami kuchennymi
  Oświetlenie szyby
  pod szafkami kuchennymi
 • Oświetlenie kuchenne
  Oświetlenie kuchenne
 • Oświetlenie kuchenne LED
  Oświetlenie kuchenne LED
 • Oświetlenie RGB krawędzi <br> sufitu podwieszanego
  Oświetlenie RGB krawędzi
  sufitu podwieszanego

 

Klient:
Inwestor prywatny

Lokalizacja:
Warszawa - Wawer

Opis:

Naszym zadaniem było podświetlenie blatu kuchennego za pośrednictwem dekoracyjnej szyby umieszczonej pod szafkami w miejscu tradycyjnie stosowanych płytek ceramicznych oraz podświetlenie szuflad i frontów szafek pod blatem.

Zamontowaliśmy również dekoracyjne oświetlenie LED RGB na gzymsie kończącym sufit podwieszany, między kuchnią i salonem. Zmiana kolorów odbywa się za pośrednictwem pilota radiowego.

 

Dane techniczne:

Do podświetlenia szyby użyto taśmy led o szerokości zaledwie 5mm i gęstości 120 diod/m, z diodami o mocy ok. 0,07W każda. Blat podświetlono "standardową" taśmą o gęstości 60 diod/m. Wszystkie diody dają zimną barwę świetła o temperaturze barwowej ok. 6500 K. Do podświetlenia krawędzi sufitu użyto taśmy RGB o gęstości 60 diod/m i maksymalnej nominalnej mocy 14,4 W/m.


Dlaczego diody:

• Niskie zużycie energii:
w niektórych pomieszczeniach oświetlenie diodowe jest podstawowym elementem budującym nastrój wnętrza i jest zapalone przez większą część dnia. W niektórych, jak np. w holu wejściowym, należy do podstawowego oświetlenia użytkowego.

• Trwałość:

w niektórych miejscach, np. w łazience (miedzy płytkami, pod szkłem) wymiana źródeł światła wiązałaby się z koniecznością demontażu stałych elementów ceramicznych.


• Niewielkie wymiary:

oprawy i taśmy zostały zamontowane w takich miejscach, w których tradycyjne źródła światła liniowego jak świetlówki po prostu by się nie zmieściły.